Uncategorized

Rezultati 16.-20.10.2024.

Pretkadetski ludi ritam se nastavio i u prošlom tjednu – 3 utakmice od srijede do nedjelje. Dva (očekivana) poraza u sklopu 1. lige od dviju vodećih i neporaženih ekipa te poraz u županijskoj ligi kod KK Gorica rezime su prošlotjednih nastupa.

U srijedu smo gostovali kod Cibone i izgubili rezultatom 109:70. Očekivani poraz od, u ovom trenutku, svakako bolje ekipe od nas, ali obrambeni pristup nije bio zadovoljavajući, o čemu svjedoči broj primljenih koševa. Nastupili su: Luka Mrinjek 17, Noa Greganović 12, Gabrijel Golub 11, Lovro Pavlešić 10, Martin Mustač 7, Elvin Elkasević 4, Jakov Pivac 3, Jakov Paić Karega 2, Jakov Urukalović 2, Niko Skledar 2, Lukas Stanciu 0. Nedjeljni domaći susret protiv Cedevite odigran je na boljem obrambenom nivou, što se vidjelo i na konačnom rezultatu, 44:77. Protivnici su velikim dijelom utakmice igrali presing koristivši gotovo sve igrače, dok smo mi, nažalost, igrali bez vrlo bitnog Noe Greganovića i u skraćenoj rotaciji. Ipak, dječaci su odigrali hrabru utakmicu, borili su se cijelo vrijeme i nastavili stjecati dragocjeno iskustvo. Nastupili su: Jakov Urukalović 12, Luka Mrinjek 12, Gabrijel Golub 8, Lovro Pavlešić 6, Elvin Elkasević 4, Martin Mustač 2, Jakov Paić Karega 0, Lukas Stanciu 0, Bruno Katić 0, Niko Skledar 0, Jakov Pivac 0.

Protiv KK Gorice u županijskoj ligi smo u subotu, možda zbog umora, možda zbog nedovoljno ozbiljno shvaćene utakmice, odigrali možda i najlošiju utakmicu ove sezone. Utakmica je s naše strane bila puna grešaka, brzopletosti i nedovoljnog angažmana u obrani te bi, iako smo i u takvoj utakmici imali svoje šanse, bilo nezasluženo da smo pobijedili. Gorica je ozbiljna ekipa koja je iskoristila ono što smo im ponudili. Ova utakmica je ponovno pokazala koliko nam je svaki član naše ekipe bitan, jer se nedostatak Luke Mrinjeka itekako osjetio u skoku i manjku prodornosti u napadu. Nastupili su: Pavlešić 11, Greganović 9, Golub 4, Urukalović 8, Stanciu, Paić Karega 6, Pivac, Skledar 3, Elkasević 9, Mustać 8, Katić.

Kadeti su u drugom nastupu u kvalifikacijama za drugu ligu ostvarili prvu pobjedu, svladana je Glina 82:24. Nažalost, kao ni u prošlom kolu, nemamo listu strijelaca.

Seniori su u drugom kolu druge lige ostvarili drugi poraz. Bolji je bio Medveščak rezultatom 84:76. Furiozna prva četvrtina koju dobivamo 13 razlike brzo pada u zaborav jer drugu gubimo 15 razlike. Na ulazu u zadnju četvrtinu rezultat je 62:61 za goste, ali zadnju četvrtinu gubimo 7 razlike. Nastupili su: Marko Šolaja 25, Roko Ivanković 24, Filip Pavo Barić 8, Rino Šimić 6, Grgur Damiani 6, Leonardo Mazić 5, Franko Gluhović 2, Luka Meštrović 0, Petar Magdić 0, Patrik Lovrić 0, Bruno Srabotnak 0.