Upisi u školu košarke

Dragi roditelji,

Pozivamo Vas da upišete svoje klince u našu školu košarke. Treninzi škole košarke održavaju se u dvije školske dvorane na našem području: OŠ bana Josipa Jelačića u Podsusedu (utorkom i četvrtkom 19,00-20,00h) i OŠ Dragutina Domjanića (ponedjeljkom i srijedom 19,00-20,30h). S dječacima rade profesori i studenti kineziologije koji su i sami prije trenerske karijere igrali košarku, tako da su idealan spoj košarkaškog iskustva i kineziološkog znanja. U školu košarke primamo dječake već od prvog razreda osnovne škole, pratimo njihov napredak te ih s vremenom uključujemo u natjecanja.

O našem radu najbolje govore naši rezultati u mlađim dobnim kategorijama u posljednjih par godina. U sezoni 2022./23. naša U12 ekipa završila je na 4. mjestu u Zagrebu i osvojila 5. mjesto na otvorenom prvenstvu Hrvatske. U sezoni 2023./24. naša U13 ekipa je trećim mjestom u prvoj zagrebačkoj ligi po prvi puta izborila nastup na poluzavršnici prvenstva Hrvatske, gdje smo ostvarili dvije pobjede, a poraženi smo samo od domaćina natjecanja, KK Split. U tekućoj sezoni naša pretkadetska ekipa, koja je uvjerljivo najmlađa u natjecanju, izborila je nastup u prvoj pretkadetskoj ligi! Dječaci su se okušali i u 3×3 košarci gdje su, u sezoni 2023./24. osvojili drugo mjesto u Prvenstvu Hrvatske, osvojivši 5 od 6 turnira na kojima su nastupili. Svi igrači koji su izborili ove uspjehe prošli su našu školu košarke kod trenera Brune i Ivana.

Svake godine organiziramo i košarkaški kamp u Savudriji, gdje se klinci tjedan dana druže, treniraju, kupaju, igraju prijateljske utakmice, ali najvažnije od svega – grade zajedništvo i momčadski duh.